pozadie
Dodanie už od 3,20 € na dobierku !
Poštovné ZADARMO pri objednávke nad 50 € !
pozadie
 
Ako objednávať nakupovať menu
Domov úvodná stránka menu
Kontakt
Obchodné podmienky
Čajové moria menu
Kaligrafia menu
Čajové súpravy menu
Bonsai misky menu
Bonsaje menu
Náradie-menu
Iné dekorácie menu
Obrazy menu
Logo Bonsai Art

INTERIÉROVÉ  BONSAJE

Aktualizácia ponuky 29.4.2024
Bonsai Ulmus parvifolia - bonsaj brest drobnolistý v modrej miske s podmiskou

Bonsai Ulmus parvifolia

Zaslaním správy s požiadavkou na:
obchod@bonsaiart.sk
Objednajte si tovar telefonicky
(mobilné číslo O2)
0910 977 518
alebo
Aktualizácia ponuky 29.4.2024
E-mail tlačidlo na spustenie poštového programu
Prejsť do ponuky
exteriérových bonsajov
 Bonsai miska yixing
Podstavec čajové more
Nožnice na bonsaje ponuka
Kaligrafické štetce
Vejár

Informácie o pestovaní interiérových bonsajov

Krásne a kvalitné bonsaje z nášho pestovania

Kontakt
©  Copyright 1998 - 2024   Autorom a tvorcom celého obsahu a webových stránok na bonsaiart.sk je Leo Benedikovič a Jana Hozová.
Všetky práva vyhradené. Akékoľvek použitie obsahu bez súhlasu autora je zakázané.
Ako objednávať
Poštovné
Ako pestovať bonsaj
Ochrana osobných údajov
Obchodné podmienky
O firme
Leo Benedikovič - BONSAI ART,  Cyprichová 20,  83154  Bratislava,  Slovensko
obchod@bonsaiart.sk
+421 910 977 518
https://www.bonsaiart.sk
Tento web nepoužíva cookies
button
kontakt-icon
kontakt-icon
kontakt-icon
adresa-icon
Facebook odkaz

SVETLO


Bonsaj musí mať intenzívne silné svetlo bez poludňajšieho letného priameho slnka - to je základ. Na celodenom slnečnom mieste sa zemina rýchlo vysychá a musí sa bonsaj často zavlažovať. Ideálne umiestnenie bonsaja je na parapete pri okne, kde na listy dopadajú niekoľko hodín priame slnečné lúče. Bonsaj nesmie byť umiestnený dlho na tmavom mieste v kúte miestnosti alebo ďaleko od okna, rastlina by trpela na nedostatok svetla a mohla by sa poškodiť (slabé olistenie). Premiestňovať  bonsaje zo svetlého miesta na svetlé miesto je možné kedykoľvek. Od mája do októbra je vhodné aj letnenie vonku, ale v polotieni. Najvhodnejšia teplota na pestovanie interiérových bonsajov je 15 - 30°, pri tejto teplote ideálne rastú.


ZÁLIEVKA


Bonsaje od nás sú pestované v rašelinovom substráte, ktorý je pre dlhodobé pestovanie (podľa nášich dlhoročných skúseností) najvhodnejší pre bonsaje. Preto musí byť zálievka výdatná, najlepšie je zavlažovať namáčaním približne každý druhý - tretí deň do určenej nádobky s normálnou, poprípade s odstátou vodou z vodovodu. Zálievka z vrchu nie je vôbec vhodná, lebo sa substrát poliatim nedostatočne nasiakne, ostane mokrý len na povrchu a všetka voda obtečie zeminu medzerou a vytečie von cez otvory z bonsaj misky. Takýmto spôsobom sa musí bonsaj veľmi často zavlažovať, aj niekoľko krát denne. Pri zavlažení namočením vydrží zemina v miske oveľa dlhšie mokrá, aj na niekoľko dní.

Postup: najlepšie sa bonsaj zavlaží tak, keď sa aj s miskou vloží do väčšej nádobky (vaničky), ktorá sa naplní vodou až po vrchný okraj bonsaj misky( nie až po kmeň bonsaja, mohla by sa zemina vyplaviť). Po nasiaknutí zeminy  vodou (stmavne povrch), bonsaj vyberte, nechajte trošku odkvapkať a umiestnite na podložku alebo podmisku. Denne kontrolujte vlhkosť zeminy, ak sa mierne povrch vysuší, tak znovu bonsaj namočte do pripravenej nádobky s vodou. Termín zálievky je individuálny, záleží od veľkosti bonsaja a pestovateľských podmienok,  približne 2-7x za týždeň.

Celá pôda a koreňový bal nesmie nikdy úplne vyschnúť, rastlina by mohla začať vädnúť a pri dlhšie suchej pôde aj vyschnúť a odumrieť, preto dbajte na pravidelnú a správnu zálievku. Zálievka je najdôležitejší faktor pri pestovaní rastlín.

Ak bonsaj zvädne, tak ho treba ihneď vložiť do vody po vrchný okraj bonsaj misky apoň na 3 hodiny, nadzemnú časť treba narosiť a na jeden deň  dať do priesvitného igelitového vrecka a priviazať o kmeň. Ak boli listy uvädnuté len krátko, tak sa znovu nasiaknu a rast sa obnoví.
Odporúčame 2-4x mesačne osprchovať korunu a kmeň bonsaja vlažnou vodou, očistia sa od prachu, škodcov a žltých lístkov.

Postup: misku so zeminou obaľte igelitovým vreckom a priviažte pri kmieniku (zemina sa tak nerozmočí a nevyplaví), mierne nakloňte a prúdom vody zmývajte dostatočne spodnú stranu lístkov.


PRIHNOJOVANIE


Celoročne, individuálne podľa druhu bonsaja.
Jar - leto prihnojujte 2 - 4x mesačne.
Jeseň - zima prihnojujte 1 - 2x mesačne.
Doporučujeme tekuté hnojivo na bonsaje alebo hnojivo na citrusy, popr. tekuté hnojivo na kvitnúce bytové rastliny.ZASTRIHÁVANIE A TVAROVANIE


Priebežne počas celého roku skracujte  nové  výhonky (vyštipávaním rastového vrcholu výhonku), ktoré vyčnievajú zo siluety koruny, tak aby ostal čistý a kompaktný obrys stromu. Najčastejšie treba skracovať vrchnú časť korunky, aby sa podporil rast spodných konárov.


PRESÁDZANIE A VÝMENA MISKY


Po zakúpení bonsaja v našom obchode nie je nutné presádzať, bonsaj má výživnú a vhodnú zeminu na rast. Predávame len správne zasadené a tvarované bonsaje. Miska pre rastlinu je vhodne zvolená a je dostatočne široká a hlboká. Doporučujeme presádzať (vymeniť časť starej zeminy za novú) minimálne raz za rok na jar alebo v lete. Pri presádzaní je vhodné skrátiť nožnicami len niektoré dlhé korienky, ale len mierne. Veľkosť a vzhľad misky sa môže podľa potreby pri presádzaní zmeniť, ale môže sa použiť aj tá istá.

Bonsaje od nás sú zasadené vo vhodnej zemine a v ideálne zvolenej veľkosti bonsajovej misky. Po zakúpení bonsaja nie je potrebné presádzanie a ani výmena bonsaj misky.

BONSAJ SA PRI NESPRÁVNEJ STAROSTLIVOSTI MÔŽE POŠKODIŤAk bonsaj nemá primerane veľa listov, nevyháňa nové bledozelené lístky, veľa listov má nažltnutých - dáva tak rastlinka najavo, že sa s ňou niečo deje. Príčiny môžu byť rôzne, ale najčastejšie je nedodržanie niektorej dôležitej zásady v starostlivosti. Po včasnom a správnom napravení chyby v pestovaní sa rastlina opäť rozživí a husto naraší nové listy. V prípade otázok alebo problémov s pestovaním, nás prosím ihneď kontaktujte.
Na všetky otázky ohľadom pestovania Vám radi odpovieme.
Bonsaj
Bonsai  brest
Bonsai Fraxinus
Bonsaj podokarpus
Bonsaj pasmrekovec
Bonsaj serisa variegata
Bonsaj brest
Bonsaj brest
Bonsaj brest
Bonsaj granátovník
Bonsaj
Bonsaj z azalky
Bonsaj karmona
Bonsaj z karmony
Bonsaj serisa
cena
270,- €
Celková výška: 35 cm
Výška rastliny od povrchu pôdy: 31 cm
Šírka koruny: 37 cm
Rozmery oválnej modrej lesklej misky:
26 x 16 x 4 cm
Brest drobnolistý čínsky
Interiérový stálozelený nekvitnúci bonsaj z brestu drobnolistého. Brest má malé listy so zúbkovaným okrajom. Bonsaj na fotografii bol pestovaný v južnej Číne a asi pätnásť rokov u nás. Bonsaj je zasadený vo vhodnej a výživnej zemine, preto nie je potrebné ho v tomto roku presádzať.
Vek bonsaja: 25 rokov
Vyobrazený bonsaj je skutočne ten, ktorý zašleme a v kvalite aká je na fotografii. Nepoužívame ilustračné foto.
Info o pestovaní
Viac fotografii bonsaja
• Všetky rastliny od nás sú správne zasadené vo vhodnom substráte ideálnom pre bonsaje a sú kvalitne zakorenené. Rastliny sú vo výbornej kondícii, je to vidieť na aktuálnych fotografiách.


• Bonsaj na fotografiách je zaručene skutočne ten, ktorý vám po objednaní zašleme poštou/kuriérom.


• Ku každému bonsaju pribalíme podrobný návod na pestovanie.


• Bonsaj(e) pred zaslaním dostatočne zavlažíme a špeciálne pevne zafixujeme do hrubostennej kartónovej krabice tak, aby sa pri preprave v balíku vôbec neposúval a nekýval. Zemina sa aj pri preklápaní balíka z bonsaja nevysype. Konáre a listy sa nebudú dotýkať stien. Nemusíte mať žiadne obavy, bonsaju sa pri preprave nič nestane. Bonsaje a aj iný tovar balíme veľmi  zodpovedne.

INTERIÉROVÉ BONSAJESú vytvarované miniaturizované tropické alebo subtropické rastliny, pestované v špeciálnych miskách. Interiérové bonsaje sú vhodné na celoročné pestovanie v byte alebo v zimnej záhrade. Sú to bonsaje celoročne olistené.Pestovanie bonsajov pri správne zvolených pestovateľských podmienkach nie je náročné.

Úspech v pestovaní spočíva hlavne:
• V správnom zavlažovaní tak, aby zemina nikdy úplne nevyschla. Zavlažuje sa najlepšie zo spodu podmokom, vždy až po miernom obschnutí povrchu zeminy. Rozmernejšie bonsaje vo veľkých bonsai miskách sa zavlažujú zhora.
• V umiestnení na veľmi svetlom až slnečnom mieste. Interiérové bonsaje najlepšie rastú pri teplotách 15 až 30 °C.
• V prihnojovaní viaczložkovým tekutým hnojivom (hnojivo na kvitnúce rastliny, citrusy alebo bonsaje).
• V každoročnom presádzaní do nového substrátu na bonsaje.
• V preventívnom ošetrovaní proti škodcom a chorobám.
• Tvarovanie pozostáva v skracovaní nových výhonkov na pár listov počas celého roku.

Veľmi dôležitý je nákup zdravých bonsajov so správnymi odbornými informáciami

S pestovaním rastlín a hlavne bonsajov máme dlhoročné skúsenosti na profesionálnej úrovni.
To čo tvrdíme, máme aj prakticky overené.
Bonsai Ulmus parvifolia - bonsaj brest drobnolistý v modrej miske s podmiskou
cena
20,- €
Celková výška: 25,5 cm
Výška rastliny od povrchu pôdy: 24,5 cm
Šírka koruny: 19 cm
Rozmery obdĺžnikovej modrej lesklej misky:  12 x 9 x 5,5 cm

Bonsai Ulmus parvifolia

Brest drobnolistý čínsky. Interiérový stálozelený nekvitnúci bonsaj z brestu drobnolistého. Brest má malé listy so zúbkovaným okrajom. Bonsaj na fotografii bol pestovaný v južnej Číne a rok u nás, je aklimatizovaný a dobre rastie. Bonsaj je zasadený vo vhodnej a výživnej zemine, preto nie je potrebné ho v tomto roku presádzať.
Vek bonsaja: 6 rokov
Vyobrazený bonsaj je skutočne ten, ktorý zašleme a v kvalite aká je na fotografii. Nepoužívame ilustračné foto.
Bonsaj je kvalitne zakorenený v peknej hrubostennej keramickej bonsai miske s originálnou podmiskou. V cene je aj podrobný návod na pestovanie.
Info o pestovaní
Viac fotografii bonsaja
Bonsaj ficus retusa v modrej miske s podmiskou
cena
95,- €
Celková výška: 37,5 cm
Výška rastliny od povrchu pôdy: 31 cm
Šírka koruny:
30 cm
Rozmery obdĺžnikovej modrej lesklej misky:
18,5 x 12,5 x 6,5 cm

Ficus retusa

Figovník vykrojený
Interiérový stálozelený nekvitnúci bonsaj. Fikus má prirodzene lesklé listy a zaujímavé vzdušné korene. Bonsaj na fotografii bol pestovaný v južnej Číne a rok u nás, je aklimatizovaný a dobre rastie. Bonsaj je zasadený vo vhodnej a výživnej zemine, preto nie je potrebné ho v tomto roku presádzať.
Vek bonsaja: 20 rokov
Vyobrazený bonsaj je skutočne ten, ktorý zašleme a v kvalite aká je na fotografii. Nepoužívame ilustračné foto.
Bonsaj je kvalitne zakorenený v peknej hrubostennej keramickej bonsai miske s originálnou podmiskou. V cene je aj podrobný návod na pestovanie.
Slnečné miesto, izbová teplota, pravidelná zálievka, prihnojovať 2x mesačne.
Info o pestovaní
Viac fotografii bonsaja
NOVINKA